Pronájem Vaší nemovitosti

Klientům naší RK v případě jejich zájmu zajistíme i pronájem nemovitosti, po odečtení naší provize (20 %, nižší než Booking) z výnosu Vám zisk zašleme přímo na Váš účet.

Turisté mají největší zájem o pronájem o apartmánů s 1 ložnicí (2+kk)studií (1+kk) a apartmánů se 2 ložnicemi (3+kk).

Garantujeme pronájem apartmánu minimálně 120 dní v roce, u atraktivnějších resortů s pláží nebo dobrou polohou není problém se dostat přes 180 dní v roce. Výnos za den pronájmu se pohybuje mezi 20 až 60 EUR, zaleží na velikosti apartmánu a na oblíbenosti resortu.

V dlouhodobém hledisku tak návratnost investice z pronájmu (ROI), i bez započítání zhodnocení nemovitosti v průběhu času, činí 6-10% ročně.

Dále je třeba zohlednit růst ceny nemovitosti v průběhu času (5 % ročně od dokončení nemovitosti). Rozdíl mezi kupní a prodejní cenou nemovitosti pak tvoří kapitálový zisk, jež obdrží vlastník prodávané nemovitosti při dokončení prodeje.

Při nákupu rozestavěné nemovitosti od okamžiku uzavření smlouvy po moment převzetí nemovitosti vzroste hodnota nemovitosti o 30-50 % (záleží na míře rozestavěnosti, nedokončená nemovitost se prodává za sníženou cenu, protože ji nelze ihned pronajímat, což je zohledněno prodávajícím developerem). Velmi výhodnou strategií je tak koupě nemovitost při zahájení výstavby a následně po jejím dokončení (a doplacení celé kupní ceny při nákupu na splátky) realizovaní jejího prodeje.

× Máte dotaz?