Proč Hurghada?

Pořízení nemovitosti v Hurghadě je výbornou volbou z celé řady důvodů, přičemž si dovolíme rozvést ty nejpodstatnější.

Léto u moře po celý rok

Tím nejlepším benefitem Hurghady je její klima, které je celoročně svým charakterem letním. Hurghada se navíc nachází na pobřeží Rudého moře, které je vnitřním mořem Indického oceánu a jeho teplota tak ani v zimě neklesá pod 22 °C. Milovníci sluníčka a moře tak ideálně využijí svoji nemovitost od října do dubna, kdy v Česku vládne vlhké, chladné a celkově nevlídné počasí. Trávení času u moře je samo o sobě velmi zdravé, proto již od 19. století lékaři předepisují svým pacientům   léčebné pobytu u moře. Přítomnost na sluníčku u moře tak ocení nejen lidé s respiračními problémy, takový pobyt má blahodárný vliv na vaši duševní pohodu – mořský vzduch a zdraví.

Vynikající poměr cena / výkon

Námi nabízené nemovitosti jsou díky kvalitě výstavby a nabízeným službám a zařízením luxusními bytovými resorty, přičemž jsou vybaveny minimálně venkovními bazény. Řada resortů disponuje i privátními plážemi. Toho se daří dosáhnou zejména díky nízkým nákladům na výstavbu (mzdy v Egyptě jsou hluboko pod evropským standardem) a nízkým cenám pozemků vhodných pro zástavbu (zejména pro resorty, které nemají svoji pláž). Ceny nemovitostí v destinací v České republice nejbližších, které nabízejí benefity moře a celoročního léta, tedy Kanárské ostrovy a Dubaj, jsou až několikanásobně vyšší (v případě Dubaje až 10-ti násobně).

Výhodná investice

Pořízení nemovitosti v Hurghadě je výhodnou investicí, a to z celé řady hledisek. Primárně takovou nemovitost ocení ti, kteří chtějí v dobrém poměru cena/výkon trávit u moře delší období v roce a využít letního podnebí i v měsících, kdy panuje v České republice sychravé počasí. Podstatný je samozřejmě i aspekt zhodnocení investovaných peněz, a to s ohledem na výnos z cenového zhodnocení nemovitosti, tak výnos z nájmu. Celosvětový trend růstu ceny nemovitostí se projevuje i v Egyptě s tempem růstu v průměrně o 10 % za rok. Navíc, většina námi nabízených apartmánů se nachází v resortech, které jsou v první či druhé linii od moře, což je pro nemovitost u moře velmi atraktivní poloha, přičemž počet stavebních pozemků pro takové resorty není neomezený. Tyto faktory zajistí, že hodnota vaší nemovitosti dlouhodobě poroste, tak samozřejmě zajistí i stabilitu hodnoty nemovitosti (ani v krizi cena nemovitosti na atraktivním místě neklesá). V období, kdy nemovitost nebude chtít využívat, je možné ji samozřejmě pronajímat, a to buď vlastními silami, přes Booking a podobné platformy, případně takovou starost můžete svěřit i nám, zisk po odečtení provize následně zašleme přímo na Váš na účet.

Pro srovnání – ceny nemovitostí v r. 2005

Bezpečná investice v bezpečné zemi

Egypt patří mezi nejstabilnější a nejrychleji rostoucí ekonomiky v rámci Afriky a Blízkého východu. Egypt má také nejstarší parlamentní tradici v arabském světě, první parlament byl ustaven v roce 1866. Turistický ruch si postupem času získal pozici nejdůležitějšího sektorů egyptské ekonomiky, čehož si je vláda vědoma a dlouhodobě zlepšuje podmínky v oblasti vymahatelnosti práva a ochrany investic. I proto pokračuje příliv zahraničních investic, zejména z USA, zemí EU a bohatých ropných monarchií Perského zálivu. S tím souvisí i zajištění bezpečnosti, na kterou je v Egyptě dbáno velmi přísně (například i při vjezdu automobilem do obchodního centra Vám bezpečnostní služba prohlédne kufr automobilu). I proto je v Hurghadě prakticky nulová kriminalita (daleko nižší, než je v ČR) a police řeší hlavně přestupky zákazu zastavení na hlavních třídách města (ve většině případů slovním upozorněním).

Nízké náklady, žádné daně

Životní náklady v Hurghadě jsou velmi příznivé, za většinu zboží a služeb zaplatíte méně než v České republice. Při pořízení nemovitosti neplatíte daň z převodu nemovitosti, jako vlastník 1 nemovitosti neplatíte ani daň z nemovitostí. Pouze v případě vlastnictví více nemovitostí hradíte za druhou a další nemovitost ročně daň ve výši cca 100 €.

Krátký let z České republiky

Egypt je nejblíže vzdálenou destinací u moře, která svým podnebím nabízí léto po celý rok, let z Prahy do Hurghady trvá 4 hodiny. Další v úvahu připadající destinace s dobrou turistickou infrastrukturou jsou Kanárské ostrovy (let 5 hodin) za západě Afriky a Dubaj (let 6 hodin), v těchto destinacích jsou však značně vyšší jak pořizovací ceny nemovitostí, tak i životní náklady.

Česká komunita

V Hurghadě žije řada Čechů, kterým se zalíbily výhody života v Egyptě. Pokud dostanete chuť na české pivo, není nic lepšího než navštívit hospodu Praha v centru města. 

hospoda Praha

× Máte dotaz?