Informace o nákupu

Nemovitosti v Egyptě mohou kupovat občané ČR bez omezení.

Nabízíme k prodeji apartmánové byty či vily nacházející se výhradně v luxusních obytných resortech vybavených minimálně bazény, jež jsou určeny převážně pro evropskou klientelu. Řada resortů disponuje i privátními plážemi. Dbáme na to, aby výstavba těchto resortu byla kompletně finančně zajištěna ze strany developera až do okamžiku, kdy jsou apartmány a vily připraveny k předání kupujícím (dokončení není financováno ze záloh kupujících). U všech nemovitostí byla před jejich uvedením na trh provedena taktéž kompletní kontrola veškeré dokumentace ze strany našich právníků.

Pro naše klienty zajištujeme veškeré záležitosti spojené s procesem výběru, koupě, a následné správy nemovitosti a klademe důraz na to, aby byl klient o všem podrobně a spolehlivě informován.

Proces koupě nemovitosti

Nákup nemovitosti v Hurghadě by se dal velmi dobře shrnout do 5 následujících kroků:

– Předvýběr a získání informací

– Podpis smlouvy o realitním zprostředkování

– Prohlídka nemovitostí v Hurghadě

– Zvážení nabídek a rozhodnutí o koupi nemovitosti

– Podpis smlouvy, registrace, (žádné) daně

Po výběru nemovitosti na našich stránkách Vám k dané nemovitosti poskytneme bližší informace, vysvětlíme vám postup při nákupu nemovitosti a výhod, které můžete získat.

Následně s naší společností podepíšete smlouvu o realitním zprostředkování. Při té příležitosti domluvíme i termín vaší prohlídky nemovitostí v Hurghadě.

Po příletu do Hurghady se s Vámi zkontaktuje náš zástupce a v domluvené dny vás provede resorty, ve kterých byste měli zájem si pořídit apartmán či vilu a zodpoví vaše další dotazy.

Doporučujeme následně v klidu zvážit, kterou nemovitost vybrat a jaký časový plán úhrady kupní ceny zvolit (každý resort má individuální podmínky), následně již můžete informovat našeho zástupce. V případě, že jste se rozhodli nekupit žádnou z námi nabízených nemovitostí, sdělte prosím i tuto informaci našemu zástupci, nejste povinni nám hradit žádné náklady.

Poté již lze přistoupit k prostudování a podpisu smluv. Smlouvy jsou standardně zpracovávány dvojjazyčně v arabštině a angličtině, za poplatek je možné zařídit i český překlad. Je možné si nemovitost nejprve zarezervovat podpisem rezervační smlouvy a zaplacením rezervační zálohy (započítává se na kupní cenu). Do jednoho měsíce je pak nutné podepsat kupní smlouvu (lze učinit i z ČR, smlouva se následně zašle prostřednictvím DHL do Egypta) a zaplatit resortem požadovanou minimální úhradu části kupní ceny (převod peněz trvá i několik dní).

Pokud nepotřebujete podepisovat rezervační smlouvu, přistupuje se k podpisu kupní smlouvy přímo u developera, a to ve více vyhotoveních. Současně provedete bankovním převodem úhradu minimální části kupní ceny, kterou stanovil developer resortu (většinou alespoň 10 % z celkové kupní ceny). Je samozřejmě možné uhradit i celou kupní cenu a využít tak slevu z kupní ceny, kterou většina resortů nabízí. V tento okamžik se stáváte vlastníkem daného apartmánu nebo vily. Podepsaná kupní smlouva je poté předána advokátovi, který zajistí registraci smlouvy u příslušného státního orgánu (obdoba notáře u nás). Tato služba stojí cca 500 €. Registrace smlouvy zabere přibližně 3–4 měsíce a poté obdržíte vyhotovení smlouvy s vyznačenými potvrzeními o registraci. Tímto dokumentem pak prokazujete své vlastnictví nemovitosti.

V případě, že si pořizujete nemovitost v resortu, který je ve výstavbě a developer by nedodržel termín předání nemovitosti, je povinen vám uhradit smluvní pokutu ve výši 1 % z celkové kupní ceny za měsíc prodlení s předáním.

Kupní cena je hrazena dle podmínek resortu a vaší volby v následujících měnách: EUR, americký dolar, britská libra, egyptská libra.

Při pořízení nemovitosti neplatíte daň z převodu nemovitosti, jako vlastník 1 nemovitosti neplatíte ani daň z nemovitostí. Pouze v případě vlastnictví více nemovitostí hradíte za druhou a další nemovitost ročně daň ve výši cca 100 €.

Provize naší realitní kanceláře činí 0-3 % z kupní ceny nemovitosti (dle rozsahu služeb žádáných klientem).

× Máte dotaz?