Hurghada

Hurghada je největším egyptským turistickým letoviskem v Egyptě a zároveň i na celém pobřeží Rudého moře.  Původně malá rybářská vesnička zažívá od 80. let dvacátého století díky přílivu investic a stavebnímu rozmachu obrovský růst, v současnosti v Hurghadě žije již přes 260 tisíc obyvatel. Ve městě najdete prakticky všechny služby, na které jsme zvyklí v Evropě, včetně výborně personálně a technicky vybavených zdravotnických zařízení.

Klima

Nejteplejšími měsíci jsou v Hurghadě červenec a srpen, kde průměrná celodenní teplota činí 29 °C, pro srovnání v Praze je to v těchto měsících 20 °C.

I v nejchladnějším měsíci lednu se průměrné teploty v Hurghadě přes den pohybují nad 20 °C ve stínu (na slunci je teplota vyšší, pocitově okolo 26 °C; průměrná celodenní teplota v Hurghadě v lednu je okolo 17 °C, což je stejná hodnota jako v Praze v první polovině měsíce června).

Teplota moře se od května do prosince pohybuje přes 24 °C, přičemž nejteplejší je moře v srpnu, kdy dosahuje 28 °C. Nejchladnější je moře v únoru a březnu, kdy klesá k 22 °C (nejen v těchto měsících tak lze využít bazény v resortech).

Možnost celoročního koupání a opalování podtrhuje skutečnost, že lze spočítat na prstech jedné ruky dny, kdy je v Hurghadě zataženo a prší – v průměru za celý rok jsou pouze to pouze 2 dny.

Pláže

Celé pobřeží Hurghady je lemováno plážemi, které se dělí na veřejné a soukromé. Na veřejnou pláž má přistup kdokoliv bez poplatku. Soukromé pláže pak vlastní obytné resorty a hotely, na jejich pláže mají vstup povolen pouze vlastníci apartmánů nebo osoby tam ubytované, resp. hosté v hotelech. U většiny hotelů a resortů je možné si za poplatek zakoupit jednodenní vstup na jejich pláž.

Pro zpestření doporučujeme čas od času navštívit také nádherné pláže na blízkých ostrovech, kam se lze dopravit za několik desítek minut lodí. Mezi nejkrásnější patří:

Mahmya
Orange Bay
Giftun Island

Potápění

Moře v okolí Hurghady nabízí mnoho příležitostí pro potápění, jako např. Gota Abu Ramada East diving site, El Aruk diving site, nebo Giftun Island.

Letiště

Letiště se nachází v jihovýchodní části města. Pro cestu z a na letiště doporučujeme využívat taxi, které je v Hurghadě spolehlivým a levným dopravním prostředkem.

V dalších sekcích naleznete informace o obchodech, službách a zdravotnictví v Hurghadě.

× Máte dotaz?